Representative |
Party |
District |
County Where District Is Located |
|
|
|
|
Rodney "Pete"
Anderson |
R |
10 |
Laramie |
Micheal R. Baker |
R |
28 |
E Washakie/Hot Springs/Big Horn |
Christopher O. Boswell |
D |
39 |
Sweetwater |
Bruce Burns |
R |
51 |
Sheridan |
Charles P. "Pat"
Childers |
R |
50 |
Park |
Roy Cohee |
R |
35 |
Natrona |
Ross Diercks |
D |
2 |
Niobrara |
Dave Edwards |
R |
6 |
Converse |
Floyd A. Esquibel |
D |
44 |
Laramie |
John L. Eyre |
R |
18 |
Uinta/Sweetwater |
Gerald Gay |
R |
36 |
Natrona |
James C. Hageman |
R |
5 |
Goshen/Platte/Converse |
Charles Hessenthaler |
R |
26 |
Big Horn |
John J. Hines |
R |
31 |
Campbell |
Roger Huckfeldt |
R |
4 |
Goshen |
Jerry Iekel |
R |
29 |
Sheridan |
Pete Illoway |
R |
42 |
Laramie |
Lorna Johnson |
D |
45 |
Albany |
Wayne H. Johnson |
R |
9 |
Laramie |
Alan Jones |
R |
25 |
Park/Big Horn |
Jack D. Landon Jr. |
R |
30 |
Sheridan |
Clarene Law |
R |
23 |
Teton |
Thomas A. Lockhart |
R |
57 |
Natrona |
Randall B. Luthi |
R |
21 |
Lincoln |
Mac McGraw |
D |
41 |
Laramie |
George B. McMurtrey |
R |
52 |
Campbell |
Del McOmie |
R |
54 |
Fremont |
Larry Meuli |
R |
8 |
Laramie |
Saundra Meyer |
D |
49 |
Uinta |
David Miller |
R |
55 |
Fremont |
Layton Morgan |
D |
12 |
Laramie |
Patricia Nagel |
R |
56 |
Natrona |
George "Bud" Nelson |
D |
48 |
Sweetwater |
Philip A. Nicholas |
R |
14 |
Albany |
Douglas D. Osborn |
R |
40 |
Johnson/Sheridan |
Fred Parady |
R |
17 |
Sweetwater |
Carolyn Paseneaux |
R |
38 |
Natrona |
Owen Petersen |
R |
19 |
Uinta |
Frank Philp |
R |
34 |
Fremont |
Dave Rader |
R |
15 |
Carbon |
Wayne Reese |
D |
11 |
Laramie |
Ann Robinson |
D |
58 |
Natrona |
Tony Ross |
R |
7 |
Laramie |
Dick Sadler |
D |
59 |
Natrona |
Doug Samuelson |
R |
43 |
Laramie |
Jim "Bubba" Shivler |
R |
22 |
Fremont/Sublette/Teton |
Marlene J. Simons |
R |
1 |
Crook/Weston |
Colin M. Simpson |
R |
24 |
Park |
Jim Slater |
R |
46 |
Albany |
Bill Stafford |
R |
3 |
Platte/Goshen |
Rick Tempest |
R |
37 |
Natrona |
Bill Thompson |
D |
60 |
Sweetwater |
Harry B. Tipton |
R |
33 |
Fremont |
Louie Tomassi |
R |
20 |
Lincoln/Sublette |
Don Warfield |
D |
53 |
Campbell |
Jane Warren |
D |
13 |
Albany |
Jeff Wasserburger |
R |
32 |
Campbell |
Stephen Watt |
R |
16 |
Sweetwater/Carbon/Fremont |
Loren "Teense"
Willford |
R |
47 |
Carbon/Albany |
N. Jane Wostenberg |
R |
27 |
Washakie |